POTASYUM KLORUR BIOFARMA %22.5 10 ml 10 ampül

Biofarma Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Kısa İlaç Bilgisi

Kongest içerisinde parasetamol ile birlikte fenilefrin ve klorfeniramin maleat bulunur. Kongest grip ve soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılır.

İlaç Sınıfı

Solunum Sistemi > Burunla İlgili İlaçlar > Sistemik Nazal Dekonjestanlar > Sempatomimetikler > Phenylephrine kombinasyonları

ATC Kodu

R01BA53

Etkin Madde

Fenilefrin Hcl 5 mg , Parasetamol 300 mg , Klorfenamin Maleat 2 mg

Barkodu

8699578753474

Geri Ödeme Kodu

A06254

Satış Fiyatı

3.66 TL [ 18 Nisan 2018 ]

Original / Jenerik

Orjinal

Reçete Durumu

Beyaz Reçeteli

Eşdeğer İlaç Sayısı

5

Alternatif İlaç Sayısı

11

Sağlık Konuları

Potasyum Eksikliği , Elektrolit Takviyesi

Durum

Aktif

SGK Kodu

SGKFL3

İmal veya İthal

Ithal

NFC kodu

FQA

Eşd. ilaç grubu

E217A

İlaç Formu

Ampul

Geri Ödeme Durumu

Ödenir