Kısa İlaç Bilgisi
|
Kongest içerisinde parasetamol ile birlikte fenilefrin ve klorfeniramin maleat bulunur. Kongest grip ve soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılır. |
İlaç Sınıfı
|
Solunum Sistemi
> Burunla İlgili İlaçlar
> Sistemik Nazal Dekonjestanlar
> Sempatomimetikler
> Phenylephrine kombinasyonları
|
ATC Kodu
|
R01BA53
|
Etkin Madde
|
Fenilefrin Hcl 5 mg
, Parasetamol 300 mg
, Klorfenamin Maleat 2 mg
| |
Barkodu |
8699546778706 |
Geri Ödeme Kodu |
A08229 |
Satış Fiyatı
|
3.66 TL [ 18 Nisan 2018 ]
|
Original / Jenerik
| Orjinal |
Reçete Durumu
|
Beyaz Reçeteli |
Eşdeğer İlaç Sayısı
|
5
|
Alternatif İlaç Sayısı
|
11
|
Sağlık Konuları |
Teşhis Yardımcısı
|
Durum
|
Aktif |
SGK Kodu
|
SGKFPL |
İmal veya İthal
|
Ithal |
Raf Ömrü / Son Kullanma Tarihi
|
60 ay |
NFC kodu
|
FPC |
Gebelik Kategorisi
|
İlacın gebelik kategorisi D’dir |
İlaç Formu
|
Flakon |
Geri Ödeme Durumu
|
Ödenir |